вівторок, 24 січня 2023 р.


Урок математики в 5 класі
                                               Урок – подорож

          На тему:        «Додавання і віднімання
                     натуральних чисел»
Мета: - активізувати знання учнів з даної теми;
-         розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення,
              самостійність учнів;
-         виховувати почуття доброти, співчуття, бажання прийти на допомогу.

                          Хід уроку
І сувора, й солов’їна
Математика- країна.
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
Учитель: На сьогоднішньому уроці ми підведемо підсумки вивченої теми :»додавання і віднімання натуральних чисел». А вивчали її ми два місяці.
-Яка в даний час пора року?  (осінь)
- А де ж вона живе?
Щоб дати відповідь на це запитання, треба знайти значення виразу, що записаний на дошці, і поставити у відповідність результатам дій букву з таблиці
               1000-(119+283)+(544-457)-(137+448)=
119+283=402      У                        1000-402=598       С
544-457=87         Л                        598+87=685           І
137+448=685      І                          685-685=0              !
87
0
402
598
651
л
!
у
с
і
                                                                Відповідь    У лісі!
У лісі живуть багато різних звірів і чарівників. Серед них є Лісовичок, який слідкує за життям у лісі. І щоб він дозволив нам іти стежиною, потрібно провести розминку :
Обчисли усно:             99+42             80-53           236+465+164
                                      57+29             54-29           237+656+418-56

81                                                                                                         18
                                                        Збільшити           зменшити
                                                             На 27                 в 3 рази
                                                                                 54
                                                             Зб. В 2 рази        зм на19
108                                                                                                         35
Лісовичок: Дайте відповідь на такі запитання:
-         Як називаються компоненти при дії додавання, віднімання?
-         Що таке рівняння? Їх види.
-         Що означає розв’язати рівняння?
-         Що називається коренем або розв’язком рівняння?

Восени в лісі багато різнокольорового листя. Наш лісовичок зібрав його на вулиці. Він замітив ,що на кожному листочку є написи. Допоможіть нашому лісовичку
( діти розв’язують завдання на листочках.)
Вчитель: І мені дали листочок із завданням, допоможіть

                     1   2    2    3   4=3  Поставити знаки віднімання так, щоб утворена рівність була правильною.
З цим завданням ми справились. А куди йти далі?  Нам допоможе Червона Шапочка, яка йшла до своєї бабусі.
Червона шапочка: На вашому шляху буде струмок, через нього немає місточка, а потрібно буде перейти. Допоможіть побудувати мені місточок. Знайдіть числа, яких не вистачає в ланцюгу обчислень:
                            +1700          -500              +3574                    (карточки)
                 3150                 а                    В                   С   
 Переверніть листочки і перевірте правильність виконання.
А на зустріч нам іде качечка, яка підказує, що крім додавання і віднімання, ми вивчали і геометричні фігури:
Качечка: - назвіть найпростішу фігуру.
-         що зображено на плакаті?

А                    В                    Е          Р                     С                    М


Знайдіть величину кута.


                                  Р                                                 М          Х

          В                                                                                 400
                150                                             


           А               О               Д                              К               Н        Я


Вчитель:  Що за кумедний зайчик нам зустрівся?  ( карточки)

Вам слід помітити від 1 по7 , називаючи геометричні фігури. З яких складається він.
На вулиці листопад. Дозріли всі плоди. А в лісі багато жолудів, які збирали разом зайчик, качечка. Як вони збирали, стільки , для кого, нічого не розповіли. Наше завдання скласти умову задачі за коротким записом.
І дня зібрали   47 кг жолудів
ІІ дня зібрали на 18 кг менше ніж                          ?
ІІІ дня зібрали на 14 кг більше                                                  


                  


Сьогодні з нами подорожували по лісі друзі, які  бажають вам подякувати, за те що подолали всі перешкоди. Вони бажають вам бути наполегливими, сумлінними, уважними! Успіхів вам.

Оцінення учнів.


Домашнє завдання: - Скласти казку про суму і різницю натуральних
                                      чисел.
-         За допомогою вивчених геометричних фігур
Зобразити тварину чи птаха, про яку знайти приказку чи прислів’я .

Немає коментарів:

Дописати коментар