четвер, 16 лютого 2023 р.

 Урок алгебри та початків аналізу 10 клас "Найпростіші тригонометричні нерівності"

Конспект уроку:

https://docs.google.com/document/d/1-afFWuClj-fEAMGiCLG5pezxLZP13LzS/edit?usp=share_link&ouid=110702987326496076980&rtpof=true&sd=true

https://docs.google.com/document/d/1VAyjjm2CGN_iQ4gaDiggwcgs_aQmQP23/edit?usp=share_link&ouid=110702987326496076980&rtpof=true&sd=true

Презентація до уроку:



Самоаналіз уроку:

Самоаналіз пари уроків з алгебри та початків аналізу в 10 класі( 1-синхронно; 2 -асинхронно)

Тема: найпростіші тригонометричні нерівності в розділі тригонометрія

Мета: дидактична - розвивати розумову діяльність учнів, пізнавальну самостійність, уважність до процесу оволодіння новим матеріалом на основі мотивації навчальної діяльності;

методична - ознайомити учнів із поняттям тригонометричних нерівностей ,

графічним способом їх розв’язання ;

формування умінь учнів розв’язувати найпростіші тригонометричні нерівності: sin x > a, sin x < a, cos x < a, cos x > a, (sin x  a, sin x  a,         cos x   a, cos x  a);

виховна - виховувати в учнів почуття пізнавальні інтереси,  організованість та дисципліну розумової праці учнів, задоволення від можливості показати на уроці свої загальні

здібності.Учні повинні :

 усвідомити поняття про тригонометричні нерівності;

 застосовувати графічні методи до розв’язування тригонометричних нерівностей

 опрацьовувати самостійно джерела інформації, створювати схеми, здійснювати самоперевірку та працювати за алгоритмом.

Обладнання: презентація, відеоурок за посиланнями, підручники, зошити.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

     Зміст, мета і тип даного уроку повністю відповідають вимогам навчальної програми.

   На попередніх уроках і при виконанні домашнього завдання учні мали можливість поглиблювати свої знання з даної теми шляхом використання різних видів робіт.

     При проведені уроку я дотримувалася загально-дидактичних вимог: намагалася визначити оптимальний зміст уроку відповідно до вимог шкільної програми, враховуючи підготовку учнів; вибрала найбільш раціональні методи, прийоми і засоби навчання, що могли забезпечити пізнавальну активність і творчий розвиток учнів.

     Обраний тип і структура уроку відповідають його цілям і завданням. Прагнучи забезпечити активну інтелектуальну роботу учнів на уроці використовувала різні методи, прийоми, добирала різноманітні завдання, вправи, текстовий матеріал, що становить певний інтерес для учнів.

       В процесі проведення уроку на всі етапи був раціонально та пропорційно розподілений час, відповідно до значущості кожного етапу в контексті уроку.

       Вибір методів, прийомів і засобів навчання повною мірою відповідають змістові навчального матеріалу.

       Урок повністю відповідає віковим особливостям учнів.

На уроці була забезпечена досить висока працездатність, всі учні були залучені до роботи, працювали активно і плідно, було опитано переважну більшість учнів. Здоров’язберігаюча робота на уроці концентрувалася у зміні видів навчальної діяльності, рівномірному навантаженні на всіх учнів класу.

        Настрій учнів на уроці був піднесений. Перевантаження учнів я не відчула.  Діти  достатньо були завантажені роботою і в результаті отримали радісне відчуття успіху.  На уроці виявлялися взаєморозуміння, доброзичливість, взаємопідтримка учнів між собою та вчителя й учнів. Ефективно було організовано самостійну роботу учнів.

          Відхилень від плану не було. Недоліків при проведенні уроку я не помітила. Поставлені завдання вдалося реалізувати повністю. Вважаю,  що мета уроку була досягнута і результати роботи учнів дають підстави це стверджувати.

          У повній мірі реалізовані цілі. Були дотримані правила педагогічного такту, етики, норми стосунків учителя й учнів.

      Доцільно й уміло  поєднано фронтальну роботу з індивідуальною, колективну з самостійною Атмосфера уроку сприяла школярам повністю показати свої знання, вміння і навички .

       Вважаю, що урок проведено методично правильно



суботу, 11 лютого 2023 р.

                                 ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ


План на тиждень:

https://docs.google.com/document/d/1m-Ku0brxKnqaC0M2_3FgB_EPjxL6MqON/edit?usp=share_link&ouid=110702987326496076980&rtpof=true&sd=true

Анкетування:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeNsxje9w2PGGj88mwrvIgk17e6ep0dGzqPHmJw8a8w-0gpvA/viewform?usp=share_link

Розробка виховного заходу:

https://docs.google.com/document/d/1qMgASE_OCqdOJt_ycOTDCzTXXV2dLKW_/edit?usp=share_link&ouid=110702987326496076980&rtpof=true&sd=true

Презентація до заходу:

https://docs.google.com/presentation/d/1Be6HTr7p-nP1rr1_kwF_OCfIoZmTlo5B/edit?usp=share_link&ouid=110702987326496076980&rtpof=true&sd=true

Рекомендації батькам:

https://docs.google.com/document/d/1kwFuBjfNhsox3iiKBDYKiqQuLAiCQ2cB/edit?usp=share_link&ouid=110702987326496076980&rtpof=true&sd=true

Ребуси:

https://docs.google.com/presentation/d/1yDST-LUyg4eQFnuAzTu8P0owaTSq00f1/edit?usp=share_link&ouid=110702987326496076980&rtpof=true&sd=true

Кросворд:

https://learningapps.org/display?v=p6xrua4w523

Хмаринка слів( молодіжний комп'ютерний сленг)

https://drive.google.com/file/d/1cHGpoeG6A5f_CWeC8q2wiR3SU4U0DH6Q/view?usp=share_link

пʼятницю, 27 січня 2023 р.

 

Конспект уроку фізики у 9 класі.

Тема: Атомна енергетика України. Екологічні проблеми атомної енергетики.

Мета уроку: формувати уявлення про атомну енергетику України переваги, недоліки і перспективи розвитку атомної енергетики;

формувати ключові компетентності:

-         математичну грамотність;

-         компетентності в природничих науках і технологіях;

-         уміння навчатися впродовж життя;

-         соціальну й громадянську компетентності;

розвивати інтерес до вивчення атомної енергетики, розвивати уміння аналізувати доцільність використання атомної енергетики та її вплив на екологію;

виховна: прагнення до самовдосконалення, використовувати знання про закони фізики на користь людству; розуміння відповідальності за використання досягнень фізики для безпеки суспільства.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання та наочність: діаграма «Виробництво електричної енергії в Україні за типами електростанцій», карта електростанцій України, важільні терези, однакові маленькі  кульки, ноутбук, телевізор.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Сьогодні у нас з вами урок-конференція, готуючись до якого ви виконали  певні завдання. На минулому уроці я вас поділила на  робочі групи: «Технологи», «Журналісти»,   «Екологи», кожна з яких отримали певне завдання і сьогодні на уроці презентують його.

IV. Мотивація навчання

Розглянемо структуру виробництва електричної енергії в Україні за типами електростанцій.

 

Проблемне питання:

• Чому, на вашу думку, АЕС належить більше половини виробництва електричної енергії в Україні?

Дійсно, запаси ядерного палива більші, ніж нафти, газу, вугілля. Енергетична ефективність  ядерного палива у 2 млн разів вища за нафту, у 3 млн разів – за вугілля, а його спалювання не потребує кисню. Але використання ядерного палива пов'язане з певними труднощами.

V. Вивчення нового матеріалу

Група «Технологи».

Знайомлять з ядерним циклом, пояснюють його за схемою, яку поетапно прикріпляють на магнітній дошці:

 У 1977 р. було введено в експлуатацію перший енергоблок Чорнобильської АЕС. Це стало роком народження української атомної електроенергетики. Зростаюча потреба в електроенергії, прагнення замінити теплові та гідроелектростанції на потужніші атомні сприяли швидкому будівництву останніх.

Розглянемо карту електростанцій України.

 

Сьогодні в Україні діють чотири АЕС — Запорізька, Рівненська, Південно-Українська  і Хмельницька, на яких працює 15 енергоблоків, загальна потужність яких становить 13580 МВт.

Щоб дізнатися більше про атомну енергетику нашої України, ми з вами відправимося у віртуальну подорож. У цьому нам допоможе група «Журналістів», які підготували інформацію про АЕС.

Презентація  відомостей про Запорізьку АЕС.

Презентація  відомостей про Рівненську АЕС .

Презентація  відомостей про Південно-Українську АЕС.

Презентація  відомостей про Хмельницьку АЕС.

Історія людства налічує декілька випадків аномального розвитку подій на атомних енергетичних реакторах. Наслідки цих випадків були катастрофічними. Група «Істориків» нагадають нам про трагедію на Чорнобильській АЕС. (Презентація учнів).

Про екологічні проблеми атомної енергетики дізнавалась група «Екологів».

(Презентація учнів).

VІІ. Підсумки уроку

Метод «Мікрофон». Учні швидко, по черзі, відповідають на запитання або висловлюють свою думку:  Що нового ви дізналися про атомну енергетику України ? Що вас вразило? 

VІII. Домашнє завдання Опрацювати §27.

https://drive.google.com/file/d/1XhTUtf8nzeNnCXHzv30QOE1KKBAp0vz7/view?usp=share_link

 

Самоаналіз відкритого уроку з фізики

на тему:

«Атомна енергетика України. Екологічні проблеми атомної енергетики»

Відкритий урок був проведений у 9 класі. Клас не великий, за своїми здібностями мають достатній рівень. На уроці були поставлені такі цілі:

формувати уявлення про атомну енергетику України переваги, недоліки і перспективи розвитку атомної енергетики;

формувати ключові компетентності:

-         математичну грамотність;

-         компетентності в природничих науках і технологіях;

-         уміння навчатися впродовж життя;

-         соціальну й громадянську компетентності;

розвивати інтерес до вивчення атомної енергетики, розвивати уміння аналізувати доцільність використання атомної енергетики та її вплив на екологію;

виховна: прагнення до самовдосконалення, використовувати знання про закони фізики на користь людству; розуміння відповідальності за використання досягнень фізики для безпеки суспільства.

Очікувані результати:

Після уроку учні будуть знати: характерні ознаки атомної енергетики України, поняття роботи Атомних електичних станцій, їх кількість в Україні, їх значення енергетичному секторі, основні екологічні проблеми атомної енергетики та сучасний енергетичний стан .

Тип уроку: урок -конференція, захист проєктів.

Обладнання: презентації, повідомлення, ноутбук.

План уроку:

1.       Організаційний момент (1 хв.)

2.       Вступне слово вчителя (3 хв.)

3.       Виступ технологів (4 хв.)

4.       Виступ журналістів (20 хв.)

5.       Виступ екологів (5 хв.)

6.       Підведення підсумків( 5 хвилин)

Урок було розпочато на позитивній нотці, діти до уроку були повністю підготовленими, протягом уроку старанно працювали. Учні при своїх повідомленнях використовували презентації, які демонструвалися всім.

На початку уроку було створено мотиваційний момент .До конференції була проведена робота-опрацьовано розділ фізики Атомна фізика,  параграф 27 з підручника та матеріалі  з додаткових джерел на обрані теми. Діти були поділені на творчі групи: технологи, журналісти та екологи, і висвітлювали свої теми.Робота на конференції розпочалася з перегляду презентації про атомну енергетику України.

На уроці були використані такі методи навчання як словесний, наочний та частково пошуковий. Вивчення теми проходило у словесній формі, також проводилися демонстрації презентацій дітей, де вони зі своїх спостережень та досліджень робили висновки.

Матеріал був викладений послідовно, акцент був зроблений на головному.

Було також проведено усне опитування і підбиття підсумків у форму гри «Мікрофон», де учні по черзі розповідали, що нового вони на уроці дізналися.

На моя думку урок пройшов вдало, учні були добре підготовлені, матеріал розуміли і більша частина учнів старанно працювала, робили висновки та відповідала на запитання. Цілі, які були поставлені на початку уроку, були досягнуті.

Учитель фізики: Дубачинська Ірина Михайлівна


вівторок, 24 січня 2023 р.


Урок математики в 5 класі
                                               Урок – подорож

          На тему:        «Додавання і віднімання
                     натуральних чисел»
Мета: - активізувати знання учнів з даної теми;
-         розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення,
              самостійність учнів;
-         виховувати почуття доброти, співчуття, бажання прийти на допомогу.

                          Хід уроку
І сувора, й солов’їна
Математика- країна.
Праця тут іде завзята,
Вмій лиш спритно рахувати.
Учитель: На сьогоднішньому уроці ми підведемо підсумки вивченої теми :»додавання і віднімання натуральних чисел». А вивчали її ми два місяці.
-Яка в даний час пора року?  (осінь)
- А де ж вона живе?
Щоб дати відповідь на це запитання, треба знайти значення виразу, що записаний на дошці, і поставити у відповідність результатам дій букву з таблиці
               1000-(119+283)+(544-457)-(137+448)=
119+283=402      У                        1000-402=598       С
544-457=87         Л                        598+87=685           І
137+448=685      І                          685-685=0              !
87
0
402
598
651
л
!
у
с
і
                                                                Відповідь    У лісі!
У лісі живуть багато різних звірів і чарівників. Серед них є Лісовичок, який слідкує за життям у лісі. І щоб він дозволив нам іти стежиною, потрібно провести розминку :
Обчисли усно:             99+42             80-53           236+465+164
                                      57+29             54-29           237+656+418-56

81                                                                                                         18
                                                        Збільшити           зменшити
                                                             На 27                 в 3 рази
                                                                                 54
                                                             Зб. В 2 рази        зм на19
108                                                                                                         35
Лісовичок: Дайте відповідь на такі запитання:
-         Як називаються компоненти при дії додавання, віднімання?
-         Що таке рівняння? Їх види.
-         Що означає розв’язати рівняння?
-         Що називається коренем або розв’язком рівняння?

Восени в лісі багато різнокольорового листя. Наш лісовичок зібрав його на вулиці. Він замітив ,що на кожному листочку є написи. Допоможіть нашому лісовичку
( діти розв’язують завдання на листочках.)
Вчитель: І мені дали листочок із завданням, допоможіть

                     1   2    2    3   4=3  Поставити знаки віднімання так, щоб утворена рівність була правильною.
З цим завданням ми справились. А куди йти далі?  Нам допоможе Червона Шапочка, яка йшла до своєї бабусі.
Червона шапочка: На вашому шляху буде струмок, через нього немає місточка, а потрібно буде перейти. Допоможіть побудувати мені місточок. Знайдіть числа, яких не вистачає в ланцюгу обчислень:
                            +1700          -500              +3574                    (карточки)
                 3150                 а                    В                   С   
 Переверніть листочки і перевірте правильність виконання.
А на зустріч нам іде качечка, яка підказує, що крім додавання і віднімання, ми вивчали і геометричні фігури:
Качечка: - назвіть найпростішу фігуру.
-         що зображено на плакаті?

А                    В                    Е          Р                     С                    М


Знайдіть величину кута.


                                  Р                                                 М          Х

          В                                                                                 400
                150                                             


           А               О               Д                              К               Н        Я


Вчитель:  Що за кумедний зайчик нам зустрівся?  ( карточки)

Вам слід помітити від 1 по7 , називаючи геометричні фігури. З яких складається він.
На вулиці листопад. Дозріли всі плоди. А в лісі багато жолудів, які збирали разом зайчик, качечка. Як вони збирали, стільки , для кого, нічого не розповіли. Наше завдання скласти умову задачі за коротким записом.
І дня зібрали   47 кг жолудів
ІІ дня зібрали на 18 кг менше ніж                          ?
ІІІ дня зібрали на 14 кг більше                                                  


                  


Сьогодні з нами подорожували по лісі друзі, які  бажають вам подякувати, за те що подолали всі перешкоди. Вони бажають вам бути наполегливими, сумлінними, уважними! Успіхів вам.

Оцінення учнів.


Домашнє завдання: - Скласти казку про суму і різницю натуральних
                                      чисел.
-         За допомогою вивчених геометричних фігур
Зобразити тварину чи птаха, про яку знайти приказку чи прислів’я .